تبلیغات
دانشجویان صنایع غذایی 88 دانشگاه زابل - معرفی رشته علوم و صنایع غذایی
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390

معرفی رشته علوم و صنایع غذایی

   نوشته شده توسط: alireza bayati    نوع مطلب :صنایع غذایی ،

علوم و صنایع غذایی به‏ مجموعه‏ای از علوم و فنون اطلاق می‏شود که کیفیت فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی محصولات کشاورزی، اعم از گیاهی و دامی را از لحاظ تبدیل و نگهداری، مورد توجه قرار داده و امر جمع‏آوری، عمل‏آوری، تبدیل، تکمیل، نگهداری و حمل و نقل این محصولات را مورد بررسی قرار می‏دهد.

هدف از ارائه برنامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد رشته «مهندسی کشاورزی- علوم صنایع غذایی»، تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور برای اداره و توسعه واحد‌های صنایع غذایی و نظارت بر مراکز کنترل مواد غذایی، با توجه به اولویت‌های مورد نظر است.

امنیت غذایی جزو مهم‌ترین اهرم‌های استراتژی ملی برای استقلال و خود کفایی است. استفاده بهینه از مواد غذایی و کاهش ضایعات آنها و مدیریت صحیح بر منابع آن و نیز استفاده از علوم و فنون روز به منظور حفظ کیفیت و افزایش عمر نگهداری مواد غذایی نیازمند نیروهای متخصص و کار آزموده در این زمینه است. بدیهی است نیل به این هدف جز با در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص که توانایی‌های خود را در محیط آموزش و علمی مناسب کسب نکرده باشد، امکانپذیر نخواهد بود. لذا ضروری است متخصصینی تربیت شوند که بتوانند در امور مربوط به مدیریت، برنامه ریزی، نظارت، آموزش و تحقیق در امور فوق خدمت کنند.

علاوه بر اهمیت حیاتی ایمنی در صنایع غذایی، امروزه این صنایع همانند بسیاری از صنایع دیگر، باید قادر باشند تا مسیر بسیار پیچیده و سختی را برای ارضای تنوع‌طلبی مصرف‌کنندگان و همچنین رقابت در بازار دینامیک صنعتی و صادرات ملی طی نمایند. در جهان امروز استفاده از مجموعه آخرین دانش‌ها و یافته‌های بشری و بهینه‌سازی آنها، افزایش راندمان و بهره‌وری را در این صنعت به ارمغان آورده است. این روش‌ها باعث گردیده تا فرآیندهای صنایع غذایی ویژگی‌های بخصوصی را پیدا نماید. اهم این ویژگی‌ها عبارتند از:

 -1بهبود کیفیت

 -2تضمین کیفیت

 -3بالا بردن ظرفیت تولید

 -4کاهش مصرف انرژی

 -5پایین آوردن دخالت نیروی انسانی در فرآوری صنایع غذایی به منظور کاهش انواع آلودگی‌ها به جهت تضمین امنیت غذایی

- 6کاهش ضایعات

 -7افزایش راندمان و بهره‌وری