تبلیغات
دانشجویان صنایع غذایی 88 دانشگاه زابل - پنیرباد
پنجشنبه 20 مرداد 1390

پنیرباد

   نوشته شده توسط: alireza bayati    نوع مطلب :صنایع غذایی ،

پنیرباد یکی از گیاهان بومی منطقه بلوچستان است که به دلیل داشتن خاصیت انعقاد شیر، از سوی افراد محلی به عنوان مایه پنیر استفاده می‌شود و با توجه به اینکه در ایران از مایه پنیر حیوانی که حجم عمده آن از مواد وارداتی است، استفاده می شود می توان با تولید انبوه، این گیاه را جایگزین مایه پنیر حیوانی کرد.

این بوته جز پوشش گیاهی شهرستان های سراوان، ایرانشهر، سرباز، سیب و سوران، زابلی و حوالی زاهدان بویژه در منطقه اسکل آباد به شمار می رود و در دشت و دامنه کوه به وفور می روید.
این بوته جنگلی در تمام فصول سال سبز است و در اوایل تابستان میوه آن به ثمر می رسد و در برخی کتب از این گیاه به نام 'ویتانیا' نیز یاد شده است.
'پنیرباد' دارای برگ های گوشتی و سبز رنگ است و از خاک در برابر طوفان محافظت می کند.
شاخه های این گیاه منشعب و سفید رنگ، برگهای آن چرمی، سخت و نیزه ای است و میوه های کروی و زرد رنگی دارد.
بومیان پس از خشک شدن بذر یا میوه این گیاه، آن را می کوبیدند و از پودرش به سبب داشتن خاصیت انعقاد شیر به عنوان مایه پنیر استفاده می کردند. سالانه می توان در اوایل فصل تابستان قریب 200 تن 'پنیرباد' از منطقه بلوچستان برداشت کرد.

بذر و برگ 'پنیرباد' که در زمره گیاهان دارویی نیز به شمار می رود دارای خاصیت ضدسرطانی است و به همین منظور اکنون یک تیم تحقیقاتی از سوی شرکت خصوصی در اصفهان برای مطالعه بر روی این گیاه، فرآوری و بهره گیری از خاصیت دارویی آن اظهار تمایل کرده است.


تاکنون از این گیاه در استان سیستان و بلوچستان استفاده صنعتی نشده و بهره گیری از آن تنها جنبه عمومی دارد.
اداره کل منابع طبیعی این استان در نظر دارد با بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای استفاده مطلوب از این گیاه اقداماتی را در این زمینه انجام دهد.

 جعفر ولی زاده سرپرست گروه زیست شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان با اعلام افتتاح آزمایشگاه کشت بافت گیاهی این دانشگاه در آینده از تلاش محققان مرکز پژوهشی گیاهان دارویی و زینتی دانشگاه برای تکثیر گیاه بومی «پنیر باد» به روش کشت بافت به منظور استفاده از آن در تولید پنیر خبر داد.

جعفر ولی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: با استفاده از شیوه کشت بافت گیاهی دیگر نیازی به کاشت گیاهان در مزرعه نیست و می توان هزاران گیاه را در یک آزمایشگاه کوچک تکثیر و تولید کرد چرا که در این روش، بخش های خاصی از یک گیاه که استفاده از آنها موردنیاز است به صورت هدفمند تولید شده و نیازی به تکثیر همه بخش های گیاه نیست ، ضمن اینکه صرفه جویی در فضای فیزیکی و زمان، بهبود کیفیت و استفاده بهینه از منابع کشاورزی همچون خاک، آب و کود از دیگرمزایای استفاده از این روش است.